Засновник журналу – Національна академія наук України в особі Інституту термоелектрики.
Журнал задумано як спеціалізований журнал з термоелектрики для концентрації інформації з термоелектрики, зручності читачів і кваліфікованого рецензування статей.
Журнал випускається видавництвом Інституту термоелектрики. У діяльності журналу активно бере участь Міжнародна термоелектрична академія, члени якої входять до складу міжнародної редакційної колегії.
Журнал видається трьома мовами – англійською, російською, українською.
Журнал видається з 1993 року по чотири екземпляри на рік. За цей час популярність журналу значно зросла – він розповсюджується в 40 країнах світу. Обсяг журналу – 100 сторінок формату А4.
Рецензенти журналу – висококваліфіковані спеціалісти з термоелектрики, у більшості члени Міжнародної термоелектричної академії.
Загальна кількість виданих до 2012 року номерів журналу – 77.
З 2013 року показники журналу значно покращилися:
1. Журнал включено:
до найбільшої універсальної реферативної міжнародної бази даних Scopus. Це дозволяє визначити якість наукової продукції вчених – індекс цитування,
до бази даних наукової електронної бібліотеки Російської федерації (РИНЦ), що є основою для використання вченими Росії своїх публікацій при написанні та захисті десертацій. Реферується Всеросійським інститутом наукової інформації (ВИНИТИ) Російської академії наук,
до списку видань Вищої атестаційної комісії, публікації яких використовуються при написанні та захисті десертацій.
2. З 2013 року кількість номерів журналу в рік збільшується з 4 до 6. Кожен номер – 100 сторінок формату А4.
3. Видається електронна версія журналу. Це дає моживість в мінімальні терміни довести до читача найновішу інформацію з термоелектрики.
4. Електронна версія журналу кольорова.
5. Публікація статтей – безкоштовна. Доступ до електронної версії журналу – безкоштовний. Журнали розміщуються на сайті http://www.jt.cv.ua.
6. Рецензентами журналу є провідні спеціалісти з 25 країн світу, в першу чергу, члени Міжнародної термоелектричної академії. Час рецензії статті, зазвичай, до 2-х тижнів.
7. Якісне оформення статтей та позитивні рецензії дають можливість опублікувати статтю протягом 1-2-х місяців після її надходження до редакції.